Potrebujete poradiť? (Po - Pi: 9:00 - 16:00) 0902 079 552 / hello@mhrekuperacie.sk

Facebook Instagram YouTube

Pozor na škodlivý CO²

Nedostatočné vetranie a nedostatok čerstvého vzduchu má za následok nahromadenie škodlivého CO² a nedostatočnú alebo nadmernú vlhkosť v našich domovoch. Optimálna vlhkosť v interiéri by mala byť okolo 40 – 60%.

post-3

Nedostatočné vetranie a nedostatok čerstvého vzduchu má za následok nahromadenie škodlivého CO² a nedostatočnú alebo nadmernú vlhkosť v našich domovoch. Vysoká koncentrácia CO² spôsobuje únavu, neschopnosť sa koncentrovať, zníženie pracovného výkonu a často aj bolesť hlavy. V neposlednom rade má tiež vplyv na kvalitu nášho spánku. 

 

Optimálna vlhkosť v interiéri by mala byť okolo 40 – 60%. V zime však vlhkosť vzduchu v domácnostiach výrazne klesá, čo má za následok vysušovanie dýchacieho ústrojenstva. Zvýšená vlhkosť má zase za následok tvorenie plesní na oknách a stenach. 

 

Ideálne riešenie je riadené vetranie (rekuperácia). Tá na rozdiel od bežného vetrania oknami okrem čerstvého vzduchu očisteného o škodliviny, peľ, prach a dym znižuje hlučnosť (tým, že sa neotvárajú okná) a zabezpečuje bezpečné a konštantné vetranie. 

 

Rekuperácia tiež znižuje hodnotu CO² v našich domácnostiach a podporuje kvalitný spánok, sústredenosť a našu výkonnosť. Na výber je množstvo filtrov a druhov rekuperácií podľa spôsobu znečistenia okolia.